Kontakta oss

 

Växel

Tel. 08 732 29 00
info@gesab-sweden.se


Här finns vi

Stockholm

På kartan
Okvistavägen 36
186 40 Vallentuna
Tel. 08 732 29 00

Malmö

På kartan
Tegelvägen 11 
232 54 Åkarp
Tel. 040 53 13 30

Växjö

Tel. 0470 396 27

 Gävleborg

Tel. 08 732 29 00

Lämna ett meddelande

* Markerade fält är obligatoriska.

PERSONAL

FÖRSÄLJNING

Peter Winberg

Mälardalen

Tel. 08 732 29 03
peter.winberg@gesab-sweden.se

 

Kenneth Heinonen

Mälardalen

Tel. 08 732 29 04
kenneth.heinonen@gesab-sweden.se

Urban Nilsson

Region Syd, Malmö

Tel. 040 46 23 44
urban.nilsson@gesab-sweden.se

Robin Måhrbeck

Mälardalen

Tel. 08 732 29 15
robin.mahrbeck@gesab-sweden.se

 

SERVICE OCH UNDERHÅLL

Jonas Lidesköld

Serviceansvarig

Tel. 08 732 29 08
jonas.lideskold@gesab-sweden.se

Kenneth Heinonen

Diagnossupport / Jaltest / Hella Gutmann / Autocom 

Tel. 08 732 29 05
kenneth.heinonen@gesab-sweden.se

Daniel Wellner

Servicetekniker, Mälardalen

Tel. 08 732 29 00
daniel.wellner@gesab-sweden.se

Michael Talén

Planering /Support

Tel. 08 732 29 00
michael.talen@gesab-sweden.se

Mats Månsson

Servicetekniker, Mälardalen

Tel. 08 732 29 00
mats.mansson@gesab-sweden.se

Tobias Dahlberg

Servicetekniker, Mälardalen

Tel. 08 732 29 00
tobias.dahlberg@gesab-sweden.se

Roger Larsson

Region Syd, Malmö, Servicekoordinator

Tel. 040 53 13 30
Växel. 08 732 29 00
roger.larsson@gesab-sweden.se

Robert Broden

Servicetekniker, Malmö

Tel. 040 53 13 30
Växel. 08 732 29 00
robert.broden@gesab-sweden.se

Göran Billgren

Servicetekniker, Malmö

Tel. 040 53 13 30
Växel. 08 732 29 00
goran.billgren@gesab-sweden.se

 Ulf Nyström

Växjö, Servicekoordinator, försäljning

Tel. 0470 39 62 4 / 0470 39 62 7
Växel. 08 732 29 00
ulf.nystrom@gesab-sweden.se


Jörgen Nilsson

Servicetekniker, Gävleborg

Tel. 08 732 29 00
jorgen.nilsson@gesab-sweden.se


Elias Olsson

Servicetekniker, Mälardalen

Tel. 08 732 29 00
elias.olsson@gesab-sweden.se

                                                       

ADMINISTRATION

Peter Winberg

Försäljningschef / Sverigechef

Tel. 08 732 29 03
peter.winberg@gesab-sweden.se

 Annica Ernström

Ekonomiansvarig

Tel. 08 732 29 12
annica.ernstrom@gesab-sweden.se

Anna Sjöblad

Inköp / logistik

Tel. 08 732 29 09
anna.sjoblad@gesab-sweden.se

Maja Wennberg

Administration

Tel. 08 732 29 02
maja.wennberg@gesab-sweden.se

Ronnie Cedergren

Lager / logistik

Tel. 08 732 29 14
ronnie.cedergren@gesab-sweden.se

Caroline Elf-Karlsson

Lager / logistik

Tel. 08 732 29 06
caroline.elf-karlsson@gesab-sweden.se

NYHETER HOS GESAB 2021

Vi har det stora nöjet att presentera ett flertal nya agenturer för den svenska marknaden. Vissa av dom fyller ett hål och andra kompletterar eller ersätter andra produkter. Ett segment som vi saknat utrustning till är bland annat märkesgodkända fyrhjulsmätare, det hålet är nu tilltäppt.
De fina produkter som vi kommer att förse våra kunder med är;

John Bean – Allt runt hjulet. Montering, balans och 4-hjulsmätare. Framför allt så kan vi nu erbjuda godkända maskiner till Volkswagen-gruppens verkstäder samt Mercedes.

Cartec – Bromsprovare och testlanes. Nylansering, har funnits tidigare på den svenska marknaden men har varit borta några år.

Topauto – Oljebytare för automatväxellådor. En produkt som fler o fler verkstäder börjar se som en nödvändighet för att kunna erbjuda full service till sina kunder.

Ctek – Batteriladdare med upp till 120 A, ett måste vid fordonsdiagnos o service

Gys – Induktionvärmare och batteriladdare. Ingen verkstad klarar sig utan.

Peter Winberg
Platschef, Sverige