Kontakta oss

 

Växel

Tel. 08 732 29 00
info@gesab-sweden.se


Här finns vi

Stockholm

På kartan
Okvistavägen 36
186 40 Vallentuna
Tel. 08 732 29 00
Fax. 08 732 56 35

Malmö

På kartan
Tegelvägen 11 
232 54 Åkarp
Tel. 040 53 13 30
Fax. 040 46 05 41 

Växjö

Tel. 0470 396 27

 

Lämna ett meddelande

* Markerade fält är obligatoriska.

PERSONAL

FÖRSÄLJNING

Peter Winberg

Mälardalen

Tel. 08 732 29 03
peter.winberg@gesab-sweden.se

 

Kenneth Heinonen

Mälardalen

Tel. 08 732 29 04
kenneth.heinonen@gesab-sweden.se

Urban Nilsson

Region Syd, Malmö

Tel. 040 46 23 44
urban.nilsson@gesab-sweden.se

Robin Måhrbeck

Mälardalen

Tel. 08 732 29 15
robin.mahrbeck@gesab-sweden.se

 

SERVICE OCH UNDERHÅLL

Jonas Lidesköld

Serviceansvarig

Tel. 08 732 29 08
jonas.lideskold@gesab-sweden.se

Kenneth Heinonen

Diagnossupport / Jaltest / Hella Gutmann / Autocom 

Tel. 08 732 29 05
kenneth.heinonen@gesab-sweden.se

Daniel Wellner

Servicetekniker, Mälardalen

Tel. 08 732 29 00
daniel.wellner@gesab-sweden.se

Michael Talén

Servicetekniker, Mälardalen

Tel. 08 732 29 00
michael.talen@gesab-sweden.se

Mats Månsson

Servicetekniker, Mälardalen

Tel. 08 732 29 00
mats.mansson@gesab-sweden.se

Tobias Dahlberg

Servicetekniker, Mälardalen

Tel. 08 732 29 00
tobias.dahlberg@gesab-sweden.se

Roger Larsson

Region Syd, Malmö, Servicekoordinator

Tel. 040 53 13 30
Växel. 08 732 29 00
roger.larsson@gesab-sweden.se

Robert Broden

Servicetekniker, Malmö

Tel. 040 53 13 30
Växel. 08 732 29 00
robert.broden@gesab-sweden.se

Göran Billgren

Servicetekniker, Malmö

Tel. 040 53 13 30
Växel. 08 732 29 00
goran.billgren@gesab-sweden.se

 Ulf Nyström

Växjö, Servicekoordinator, försäljning

Tel. 0470 39 62 4 / 0470 39 62 7
Växel. 08 732 29 00
ulf.nystrom@gesab-sweden.se

ADMINISTRATION

Peter Winberg

Försäljningschef / Sverigechef

Tel. 08 732 29 03
peter.winberg@gesab-sweden.se

 Annica Ernström

Ekonomiansvarig

Tel. 08 732 29 12
annica.ernstrom@gesab-sweden.se

Anna Sjöblad

Inköp / logistik

Tel. 08 732 29 09
anna.sjoblad@gesab-sweden.se

Maja Wennberg

Administration

Tel. 08 732 29 02
maja.wennberg@gesab-sweden.se

Ronnie Cedergren

Lager / logistik

Tel. 08 732 29 14
ronnie.cedergren@gesab-sweden.se

Caroline Elf-Karlsson

Lager / logistik

Tel. 08 732 29 06
caroline.elf-karlsson@gesab-sweden.se

NUSSBAUM ÖPPNAR UPP IGEN

Vi har just fått positiva besked från Nussbaum.
Fabriken startar upp sin produktion igen och räknar med att börja leverera redan i slutet av maj.
”Vi har nu en stadig ström av leveranser från våra underleverantörer och all vår personal är redo att börja producera igen. Första leveranserna går ut i slutet av maj och vi räknar med att vi kommer att vara ikapp med våra leveranser under juli månad. Gesab är en av våra viktiga och prioriterade kunder så vi kommer att anstränga oss extra mycket för att de ska få sina beställda lyftar. ” berättade Steffen Nussbaum, VD. till oss vid ett telefonmöte i går eftermiddag (5/5).
Detta är mycket glädjande för oss, och våra kunder, som i vissa fall tyvärr har fått vänta lite för länge på sina lyftar. Men det har varit, och är, en extrem och aldrig tidigare upplevd situation i världen.
Har ni några frågor så är ni mycket välkommen att höra av er till oss.

Peter Winberg
Platschef, Sverige