Kontakta oss

 

Växel

Tel. 08 732 29 00
info@gesab-sweden.se


Här finns vi

Stockholm

På kartan
Okvistavägen 36
186 40 Vallentuna
Tel. 08 732 29 00
Fax. 08 732 56 35

Malmö

På kartan
Tegelvägen 11 
232 54 Åkarp
Tel. 040 53 13 30
Fax. 040 46 05 41 

Växjö

Tel. 0470 396 27

 

Lämna ett meddelande

* Markerade fält är obligatoriska.

PERSONAL

FÖRSÄLJNING

Peter Winberg

Mälardalen

Tel. 08 732 29 03
peter.winberg@gesab-sweden.se

 

Kenneth Heinonen

Mälardalen

Tel. 08 732 29 04
kenneth.heinonen@gesab-sweden.se

Urban Nilsson

Region Syd, Malmö

Tel. 040 46 23 44
urban.nilsson@gesab-sweden.se

Robin Måhrbeck

Mälardalen

Tel. 08 732 29 15
robin.mahrbeck@gesab-sweden.se

 

SERVICE OCH UNDERHÅLL

Jonas Lidesköld

Serviceansvarig

Tel. 08 732 29 08
jonas.lideskold@gesab-sweden.se

Kenneth Heinonen

Diagnossupport / Jaltest / Hella Gutmann / Autocom 

Tel. 08 732 29 05
kenneth.heinonen@gesab-sweden.se

Daniel Wellner

Servicetekniker, Mälardalen

Tel. 08 732 29 00
daniel.wellner@gesab-sweden.se

Michael Talén

Servicetekniker, Mälardalen

Tel. 08 732 29 00
michael.talen@gesab-sweden.se

Mats Månsson

Servicetekniker, Mälardalen

Tel. 08 732 29 00
mats.mansson@gesab-sweden.se

Tobias Dahlberg

Servicetekniker, Mälardalen

Tel. 08 732 29 00
tobias.dahlberg@gesab-sweden.se

Roger Larsson

Region Syd, Malmö, Servicekoordinator

Tel. 040 53 13 30
Växel. 08 732 29 00
roger.larsson@gesab-sweden.se

Robert Broden

Servicetekniker, Malmö

Tel. 040 53 13 30
Växel. 08 732 29 00
robert.broden@gesab-sweden.se

Göran Billgren

Servicetekniker, Malmö

Tel. 040 53 13 30
Växel. 08 732 29 00
goran.billgren@gesab-sweden.se

 Ulf Nyström

Växjö, Servicekoordinator, försäljning

Tel. 0470 39 62 4 / 0470 39 62 7
Växel. 08 732 29 00
ulf.nystrom@gesab-sweden.se


Sebastian Jonsson

Servicetekniker, Jönköping

Tel. 08 732 29 00
sebastian.jonsson@gesab-sweden.se

 

ADMINISTRATION

Peter Winberg

Försäljningschef / Sverigechef

Tel. 08 732 29 03
peter.winberg@gesab-sweden.se

 Annica Ernström

Ekonomiansvarig

Tel. 08 732 29 12
annica.ernstrom@gesab-sweden.se

Anna Sjöblad

Inköp / logistik

Tel. 08 732 29 09
anna.sjoblad@gesab-sweden.se

Maja Wennberg

Administration

Tel. 08 732 29 02
maja.wennberg@gesab-sweden.se

Ronnie Cedergren

Lager / logistik

Tel. 08 732 29 14
ronnie.cedergren@gesab-sweden.se

Caroline Elf-Karlsson

Lager / logistik

Tel. 08 732 29 06
caroline.elf-karlsson@gesab-sweden.se

GESAB NYANSTÄLLER

I dessa tider så är det extra roligt att efterfrågan på vår service och våra produkter ökar. Vi har nyligen anställt en servicetekniker i Jönköping och vi söker även en i Gävleborg. Med dessa rekryteringar så kommer vi att kunna serva våra kunder i dessa regioner på ett ännu bättre sätt.

Vi kan bara se detta som ett bevis på att de senaste årens satsning på att utöka vår service samtidigt som vi fortsätter att marknadsföra högkvalitativa produkter är rätt väg att gå för oss. Gesab har alltid haft fokus på den professionella verkstaden. De kräver utrustning som ska, med normalt underhåll, ha lång livslängd, bra funktion och en minimal risk för kostsamma driftstörningar.

Till stor hjälp är också att vi representerar några av de starkaste europeiska tillverkarna på marknaden.


• Nussbaum – Fordonslyftar. För personbilar och lätta last
• Stertil Koni – Fordonslyftar. Från 5,5 t och uppåt. Stort fokus på den tunga sidan med bl.a trådlösa lyftbockar
• Butler – Däckmaskiner och 4-hjulsmätare med tillhörande lyftar
• Jaltest – Diagnosutrustning tunga sidan
• Hella Gutman – Diagnosutrustning personbilar

Peter Winberg
Platschef, Sverige